O firmie

Wykonawca odlewów żeliwnych – o firmie Modelarstwo AA

Nasza firma oferuje wykonawstwo modeli metalowych z żeliwa, stali, brązów, aluminium, a także modeli żywicznych (PU i EPO) z żywic wylewanych, laminowanych i frezowanych oraz modeli drewnianych. Ponadto wykonujemy kompletne omodelowania na płytach podmodelowych, oraz kompletne rdzennice do wszystkich systemów COLD-BOX i HOT-BOX, a także tradycyjne rdzennice drewniane i żywiczne. Wyżej wymienione elementy oprzyrządowania wykonujemy w systemie CAD/CAM .

Kokile żeliwne i metalowe oraz inne wyroby

Tworzymy także kokile żeliwne i stalowe do odlewania grawitacyjnego aluminium oraz formy żeliwne i stalowe do odlewania niskociśnieniowego wraz z zaprojektowaniem technologii zalewania i wdrożeniem do produkcji.

Kokile metalowe

Tworzymy kokile metalowe, które przeznaczone są do grawitacyjnego odlewania, czyli wypełniania ciekłym metalem. Tego rodzaju konstrukcje umożliwiają wykonanie odlewów z większą dokładnością wymiarową i zmniejszenie chropowatości ich powierzchni w porównaniu do form odlewniczych z żeliwa. Ponadto tworzywa metalowe wykonane w kokili charakteryzują się lepszymi właściwościami mechanicznymi. Dodatkowo podczas pracy nie jest generowany hałas a czas obróbki cieplnej jest znacząco skrócony. Tego rodzaju produkty ułatwiają mechanizację i automatyzację procesu odlewania.

Należy pamiętać, że w przypadku cienkościennych odlewów warto sięgnąć po alternatywy kokili. Elementy w nich wykonane mają skłonności do zabieleń produktów z żeliwa szarego. Ponadto tworzenie kokili metalowych jest pracochłonne. Wykorzystywane są one najczęściej do produkcji elementów konstrukcyjnych, modelarskich i budowlanych. Można je wypełniać stopami aluminium, miedzi i cyny, ołowiu lub cynku. Doskonale sprawdzają się do tworzenia odlewów masowych o małych i średnich rozmiarach. Zapewniają powtarzalność wymiarową i ułatwiają odlewanie elementów w większych seriach. Dokładnie odzwierciedlają wybrane kształty i mogą być wielokrotnie wykorzystywane.

Czym jest odlewanie grawitacyjne?

Podczas odlewania grawitacyjnego płynny metal przelewany jest z naczynia do formy, która dzięki sile grawitacyjnej wypełnia się. Proces kontrolowany jest przez przechylanie matrycy. Taka procedura zapewnia lepsze wykończenie powierzchni i właściwości mechaniczne otrzymanych produktów dzięki szybkiemu krzepnięciu metali. Wykorzystując odlewanie grawitacyjne, można łatwiej uzyskać niską porowatość gazową oraz drobną wielkość ziaren. Jest ono mniej skomplikowane niż alternatywne metody odlewania.

Certyfikaty

modele metalowe modele plastikowe modele odlewnicze formy 
modelarstwo odlewnicze
 
Kontakt
Zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z pomocy naszych ekspertów. Pomożemy Ci wykonać odpowiedni model czy formę z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Zapraszamy do naszej siedziby pod Poznaniem lub kontaktu mailowego. Formularz