Zastosowanie żywicy w modelarstwie odlewniczym

modele żywiczne

Prototypowanie i przygotowywanie produkcji wymaga dokładnego sprawdzenia wszystkich czynników mających wpływ na właściwości eksploatacyjne gotowego wyrobu oraz na optymalizację procesów służących do jego wytworzenia. Przy tworzeniu niezbędnych do prac tego rodzaju modeli, można stosować różne technologie w zależności od tego, jakie ma być ich przeznaczenie oraz oczekiwana charakterystyka. Wśród dostępnych opcji niezwykle użyteczne okazuje się używanie modeli żywicznych, które mogą powstawać za sprawą obróbki skrawaniem, laminowania, a także metod odlewniczych. Przekonajmy się, co przemawia za odlewaniem modeli z żywicy.

Dlaczego warto korzystać z metod odlewniczych przy tworzeniu modeli?

Posługiwanie się technologią odlewania modeli przeznaczonych do prototypowania i przygotowywania elementów do produkcji seryjnej pozwala na dokładne odtworzenie ich geometrii oraz szybkie uzyskanie oczekiwanego rezultatu. Gwarantuje również możliwość pozyskania większej ilości egzemplarzy danego wyrobu, co może być użyteczne przy prowadzeniu niezbędnych testów. Dzięki użyciu odpowiedniego materiału przy technologii odlewania da się też osiągnąć potrzebne parametry użytkowe modelu, ułatwiające wykonywanie prób.

Co sprawia, że żywica jest tak użyteczna w modelarstwie odlewniczym?

Żywice używane w modelarstwie mają bardzo dobre parametry, jeżeli chodzi o lejność oraz pozwalają na wykorzystywanie kompozycji oddających charakterystykę innych materiałów za sprawą odpowiedniego wypełniacza np. w zakresie wytrzymałości temperaturowej, ścieralności albo udarności. Co ważne, nie występuje w ich przypadku zbyt duży skurcz, nie ma więc obaw o zmianę wymiarów. Żywice nie sprawiają również problemów na etapie przygotowania i obróbki wykańczającej. Cechują się też korzystną ceną.

Certyfikaty

modele metalowe modele plastikowe modele odlewnicze formy 
modelarstwo odlewnicze
 
Kontakt
Zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z pomocy naszych ekspertów. Pomożemy Ci wykonać odpowiedni model czy formę z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Zapraszamy do naszej siedziby pod Poznaniem lub kontaktu mailowego. Formularz