Na czym polega proces odlewania niskociśnieniowego?

Odlewanie niskociśnieniowe pozwala uzyskać odlewy, charakteryzuje się gęstą, drobnoziarnistą strukturą, o dobrych właściwościach mechanicznych. Sprawdź, na czym polega proces odlewania niskociśnieniowego.

Na czym polega odlewanie niskociśnieniowe?

Odlewanie niskociśnieniowe wykorzystuje siły grawitacji, siły odśrodkowe oraz niskie ciśnienie, co pozwala odtworzyć precyzyjne i skomplikowane kształty, między innymi ze względu na bardzo szybki proces krzepnięcia. Do odlewania niskociśnieniowego potrzebny jest piec pod niskim ciśnieniem, do którego doprowadza się powietrze. Ciekły metal podnosi się wewnątrz rury, a następnie wpływa do komory. Przepływ charakteryzuje się niewielką turbulencją. Powietrze odprowadzane jest przez odpowietrzenia oraz podział formy. Gdy metal zakrzepnie w formie, do pieca przestaje dopływać powietrze, a ciekły metal z przewodu doprowadzającego spływa z powrotem do pieca. Odlew następnie należy schłodzić, otworzyć formę i wyjąć z niej odlew. Odlewanie niskociśnieniowe jest niezwykle precyzyjne.

Odlewanie niskociśnieniowe specjalnością naszej firmy

Nasza firma zajmuje się wytwarzaniem modeli metalowych, między innymi wykonanych w metodzie odlewania niskociśnieniowego. Wykonujemy modele z:

  • żeliwa,
  • aluminium,
  • mosiądzu,
  • brązu,
  • ze stali narzędziowej.

Oferujmy naszym klientom wykonywanie kokilii żeliwnych i stalowych do odlewania aluminium oraz form żeliwnych oraz stalowych do odlewania niskociśnieniowego. Żeliwne formy odlewnicze są bardzo wytrzymałe, dlatego są szeroko wykorzystywane przy budowie maszyn. Nasze formy i rdzenie charakteryzują się dużą gładkością. 

Jakość w modelach metalowych ma szczególne znaczenie. Przekłada się na nią nie tylko zastosowanie wysokiej klasy stopu, ale także wykonania odlewu ze starannością, w sposób profesjonalny. Kluczowe zaś jest używanie form o maksymalnej gładkości – takimi właśnie posługujemy się w naszej firmie. W efekcie nie tylko ułatwione jest wyjmowanie i oddzielanie od rdzenia modeli, ale także same modele są szczególnie gładkie. 

Certyfikaty

modele metalowe modele plastikowe modele odlewnicze formy 
modelarstwo odlewnicze
 
Kontakt
Zapoznaj się z naszą ofertą i skorzystaj z pomocy naszych ekspertów. Pomożemy Ci wykonać odpowiedni model czy formę z drewna, tworzywa sztucznego lub metalu. Zapraszamy do naszej siedziby pod Poznaniem lub kontaktu mailowego. Formularz